شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳

            

پل های ارتباطی :

dadgostaran.iran@gmail.com  

09196231726  

معاون حقوقی رئیس جمهور: کانون وکلا برای استقرار عدالت در جامعه اراده اجرا داشته باشد

معاون حقوقی رئیس جمهور: کانون وکلا برای استقرار عدالت در جامعه اراده اجرا داشته باشد

تهران - داگستران - معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه ماموریت وکیل به دلیل این که حق دادخواهی مردم را انجام می دهد، ماموریت عمومی است گفت: کانون وکلا برای استقرار عدالت و حق در جامعه باید اراده اجرا داشته باشد.

به گزارش دادگستران، لعیا جنیدی در مراسم شصت و پنجمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری مرکز که عصر چهارشنبه در تالار وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اثر بخشی ماموریت وکیل در جامعه افزود: یک بخشی از این ماموریت عمومی وکیل نقش نظارتی است که در استقرار حکومت و قانون اثرگذار است.
جنیدی با بیان این که حکومت قانون کشف بزرگ قرن معاصر است، افزود: در حکومت قانون تمام استعدادها و توان ها در جای خود قرار می گیرد و شکوفا می شود.
معاون حقوقی رئیس جمهور ادامه داد: کانون وکلا باید تبدیل به رصد خانه ای شود که در کمترین ماموریت خود عدول از قانون و انحراف از آن را در جامعه مطرح و از آن جلوگیری کند.
جنیدی گفت: در کنار ماموریت نظارت کانون وکلا ، یک ماموریت آرمان خواهانه نیز وجود دارد و آن استقرار عدالت در جامعه از راه اصلاح برخی قوانین است.
وی افزود: عدالت در هر قاعده و هر حکمی عادلانه است و منجر به رشد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و اعتلای تمدن ما خواهد شد.
جنیدی گفت: وکلا باید به عنوان قطب نمایی باشند که میزان عدالت و اعتلای تمدن را در جامعه نشان دهند.
وی ادامه داد: همان گونه که در بحث های فقهی قول مرجح در میان اقوال فقها وجود دارد، باید در قانون هم قولی را ترجیح بدهیم که بتواند جامعه را بهتر اداره کند و رشد فرهنگ، اقتصادی و سیاسی را در پی داشته باشد.
جنیدی استقرار عدالت را منبع تحرک جامعه ذکر کرد و افزود: عدالت برای هر جامعه ای موتور محرک بوده و منع تبعیض و برقراری عدالت در جامعه می تواند برای فرزندان ما نقطه امید و قوت باشد.