پل های ارتباطی :

dadgostaran.iran@gmail.com  

021-88241974  -  09196231726  

حوادث رانندگی در ۹ ماه گذشته جان ۱۲ هزار و ۸۰۰ تن را در ایران گرفت

پزشکی قانونی اعلام کرد:

حوادث رانندگی در ۹ ماه گذشته جان ۱۲ هزار و ۸۰۰ تن را در ایران گرفت

تهران –دادگستران-سازمان پزشکی قانونی از جان باختن ۱۲هزار و ۸۰۰ تن، بر اثر حوادث رانندگی از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه امسال در سراسر کشور خبر داد .

به گزارش روز چهارشنبه دادگستران از سازمان پزشکی قانونی ،در ۹ ماهه امسال ۱۰ هزار و ۲۶ مرد و ۲هزار و ۷۷۷ زن در حوادث رانندگی جان باختند که بیشترین آن با ۸ هزار و ۵۴۰ فوتی مربوط به جاده های برون شهری و پس از آن با ۳ هزار و ۳۹۸ مربوط به مسیرهای درون شهری، ۸۴۰ فوتی در جاده های روستایی و ۲۵ تن نیز در مسیرهایی نامعلوم است.
آمار تلفات حوادث رانندگی در ۹ ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۱۳۹۵)با آمار تلفات ۱۲ هزار و ۷۴۸ تن، افزایش چهار دهم درصدی داشته است.
بر اساس این گزارش در این مدت استان های فارس با یکهزار و ۱۷۳، تهران با ۹۵۲ و خراسان رضوی با ۹۳۳ بیشترین و استان های ایلام با ۱۱۰، اردبیل با ۱۳۰ و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۴۵ فوتی کمترین آمار تلفات تصادفات را داشته اند.

**
کاهش دو دهم درصدی مصدومان
در 9 ماهه امسال آمار مصدومان حوادث رانندگی که به مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کردند کاهش دو دهم درصدی داشت.
در این مدت 263 هزار و 315 مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که 188 هزار و 613 تن از آنان مرد و 74 هزار و 702 تن زن بودند.

**
رشد 9 درصدی تلفات تصادفات در آذر ماه
در ادامه این گزارش آمده است ،در آذرماه سالجاری آمار تلفات حوادث رانندگی با رشد9 درصدی مواجه بود. در این مدت یکهزار و 242 تن درحوادث رانندکی جان باختند. این آمار در مقایسه با آذر ماه سال گذشته که آمار تلفات یکهزار و 139 تن بود، 9 درصد افزایش یافته است.
از کل تلفات آذر ماه 961 تن مرد و 281 تن زن بودند. آمار مصدومان حوادث رانندگی آذر ماه نیز 25 هزار و 903 تن بود که در مقایسه با آذر سال قبل 1.8 درصد کاهش یافت.