پل های ارتباطی :

dadgostaran.iran@gmail.com  

021-88241974  -  09196231726  

تمام سرحلقه ‌های اغتشاش شناسایی شده‌اند/ آشوبگران به اشد مجازات می‌رسند

معاون رئیس قوه قضائیه گفت: تمام افرادی که سرحلقه اغتشاش‌ ها و آشوب ‌های اخیر در کشور بوده ‌اند، شناسایی و یا دستگیر شده ‌اند.

به گزارش روز دوشنبه دادگستران از روابط عمومی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در آبیک قزوین اظهارداشت: با اغتشاشگران، سردمداران اغتشاش و کسانی که آشوب و اغتشاش‌ های روزهای اخیر را مدیریت و ساماندهی کرده‌اند، به طور قاطع برخورد شده و اشد مجازات برای آنان تعیین می‌شود.
وی افزود: هنوز آمار دقیقی از تعداد فتنه ‌گران و آشوبگرانی که دستگیر شده ‌اند، ندارم اما تمام افرادی که سرحلقه آشوب ‌های اخیر بوده‌اند، شناسایی و دستگیر شده‌اند.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه ادامه داد: آشوبگران و فتنه‌گران در صدد هستند اندکی ابزارهای رسانه‌ای پیدا کرده و تبلیغات سوء علیه نظام جمهوری اسلامی شکل دهند.
شهریاری اضافه کرد: آنها تصور می‌ کنند با تبلیغات سوء می ‌توانند ایده، افکار و عقاید پاک و سلیم جوانان را منحرف کنند.
وی گفت: به نظر بنده دشمنان و آشوبگران جز اهداف تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی، امر دیگری ندارند و خودشان می‌دانند با انجام کارها و رفتارهای ناچیز و کوچک نمی‌توانند اثربخشی جدی در صحنه ملی کشور داشته باشند.
این مسئول قضایی تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند در رسانه‌ های خود با تبلیغات علیه نظام کارهای زشت خود را بپوشانند که به انجام مسائلی همچون آشوب ‌های خیابانی و تخریب اموال عمومی پرداخته و آن را عرضه می‌کنند.
معاون رئیس قوه قضائیه در پاسخ به این سؤال که آیا قوه قضائیه و دولت برنامه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی دارند، توضیح داد: در این خصوص جلساتی برگزار و مقرر شده از شبکه‌ های داخلی حمایت کنیم تا مردم بتوانند از زمینه مناسبی برای ارتباطات خود به نحو احسن استفاده کنند.
به گزارش دادگستران، در روزهای گذشته، تهران و برخی از کلانشهرها و شهرهای کشور در اعتراض به آنچه مشکلات معیشتی و اقتصادی نام برده می شد، شاهد برخی ناآرامی ها بود.
حسن روحانی رئیس جمهوری، یازدهم دی درجلسه هیات دولت، در واکنش به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: فضای نقد، انتقاد و اعتراض درچارچوب قانون کاملا آزاد است و مردم ما فضای تخریب و اغتشاش را نمی پذیرند.
دادستان تهران دیروز(یکشنبه) گفت: قضات لازم است میان افراد فریب‌خورده که درخیابان‌ها دستگیر شده‌اند‌ و عوامل اصلی این جریانات تفکیک قائل شوند.
عباس جعفری دولت آبادی با بیان اینکه ظرف ۴۸ ساعت اخیر ۷۰نفر از متهمان آشوب‌ها با تکمیل تحقیقات و اخذ ضمانت آزاد شدند، افزود: روند آزادی سایر متهمان به استثنای عوامل اصلی آشوب‌ها، پس از اخذ سوابق آنان از نهادهای امنیتی و ارزیابی دلایل تحصیل شده، ادامه خواهد یافت و با عوامل اصلی این آشوب‌ها برخورد جدی خواهد شد.